wtorek, 27 listopada 2012

Podsumowanie półmetku rozgrywek

W poniedziałek 26.11.12 nasza ekipa w towarzystwie swoich kibiców udała się do odległego Wodzisławia Śląskiego, gdzie oczekiwał na nich lider tegorocznych rozgrywek .
Mecz rozgrywany był w hali Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Mieszka 10, a jedną  z trybun wypełnili kibice przyjezdnych.

Mecz ten wyczekiwany był przez obie ekipy stanowiące czołówkę ligi śląskiej, a jeszcze nie konfrontujące swoich sił w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się od kilku nerwowych bezskutecznych akcji obu ekip, ale pierwsze punkty zdobyli gospodarze. To wywołało   złość sportową u naszych zawodników i koncentrację
w rozgrywaniu piłki. Po kilku minutach MKS prowadził i prowadzenia nie oddał do końca tej części meczu, a tablica pokazała  wynik 15-22 dla przyjezdnych, kiedy zgodnie z przepisami  koszykówki młodzieżowej,  zmieniano zawodników pomiędzy  kwartami.

Tego co się stało w drugiej kwarcie nie spodziewali się kibice obu ekip. MKS zaatakował z całą determinacją i podciął skrzydła gospodarzom. Były minuty kiedy zawodnicy Wodzisławia nie potrafili wyprowadzić  piłki z własnego pola obrony. Taki stan spowodowała bardzo dobra gra pressingiem którą zaaplikował prowadzony wskazówkami  duetu  trenerskiego  dąbrowski MKS. Po tej części nasza ekipa prowadziła 23-60.

W zasadzie było po meczu i kontrolując sytuację odliczaliśmy minuty  do syreny końcowej, a kiedy zabrzmiała wynik  widniejący na tablicy to 46-119.

To był mecz który podsumował pierwszą część sezonu. W tym okresie zagraliśmy jedenaście  spotkań i wszystkie były wygrane. Jeden mecz został wygrany walkowerem. Bardzo duże wrażenie robi bilans małych punktów : zdobyte 1347, a stracone 369.

Przypomnieć należy, że drużyna młodzików starszych w tym sezonie to też jedna z klasa gimnazjum ZSS im. „Polskich Olimpijczyków” z którym od dwóch lat MKS dzięki uprzejmości władz miasta współpracuje.
Zmienił się również model treningu i prowadzących drużynę  trenerów. Trenerem jest Pan Michał Dukowicz, a jego asystentką Pani Marzena Rudolf, która prowadziła tych chłopców przez ostatnie dwa sezony osiągając wiele sukcesów  - w tym dwukrotnie Mistrzostwo Śląska .

Wszystkie informacje na temat młodzików starszych na stronie mksdg99.blogspot.com